Vi är

Johanna Stålhandske
johanna.stalhandske@brinnforbarnen.se
Utbildad styrketräningsinstruktör och certifierad personlig tränare. Diplomerad motivatör och beroendeterapeut. Har arbetat inom kommunal öppenvård, substitutionsbehandling och familjehemsvård för vuxna missbrukare och 12-stegsbehandling.

Huvudansvarig för Brinn för Barnens samt skribent och samarbetskoordinator. Tar emot frågor via epost.

Jessica Ivarsson
jessica.ivarsson@brinnforbarnen.se
Civilekonomexamen: ekonom, ledarskapsutbildning och förändringsledning.
Kommunikation, administration och skribent för Brinn för Barnen.

Huvudansvarig för Brinn för Barnen samt skribent och samarbetskoordinator. Tar emot frågor via epost.

Alexandra Toth
alexandra@brinnforbarnen.se
Skribent för Brinn för Barnen
Grundare till petitionen LexEsmeralda.
Studerat: Rätten och samhället samt psykologi med inriktning människans utveckling och beteenden.

Brinn för Barnens produktformgivare och produktansvarig. Tar emot produktfrågor och idéer via epost.

Sara Palmkvist
sara.palmkvist@brinnforbarnen.se
Frilansjournalist. Läst Journalistprogrammet vid JMK.
Har arbetat på bland annat Expressen, TV4 och Sveriges Radio.
sara.palmkvist@brinnforbarnen.se
Brinn för Barnens journalist.

Linda Persson
Utbildad socionom sedan 2008.
Arbetar idag som skolkurator men har också varit verksam inom socialtjänst, missbrukarvården samt drivit eget företag som samtalsterapeut.

Brinn för Barnens socionom som tar emot frågor kring socialtjänsten via epost linda.persson@brinnforbarnen.se

Sara Karlsson
sara.karlsson@brinnforbarnen.se
Artist, låtskrivare och producent för Brinn För Barnens manifestationslåt och musikvideo ”Nu river vi murarna”.
Heltidsfrilansande sångerska och många års erfarenhet av ledarskap inom körsång och musik.
För mer information

Brinn för Barnens social media koordinator. Tar emot frågor på ämnet via epost.

Anna Troedsson
anna.troedsson@brinnforbarnen.se
Grafiker och Webmaster för Brinn för Barnen
Filmag: Konstvetenskap. Filkand: Kommunikation. Filkand: Mediaproduktion. Utbildad informatör, konstnär och fotograf.
15 års erfarenhet som webmaster, grafiker, informatör, kommunikatör och social media coordinator.

Brinn för Barnens grafiska webbninja. För frågor kring hemsida och grafik, samt om du har texter eller artiklar du vill publicera hos oss, kontakta via epost.